Domáce zápasy

Tak sme majstri, no a čo?!

Po týždni oddychu a venovaniu sa rodinám, ktoré nám ešte zostali, vám prinášame report z celého basketbalového play-off z pohľadu Ultras Concordia. Už od začiatku sezóny bolo cítiť špeciálnu atmosféru v Koniarni, či pri ligových zápasoch alebo CEWL. Ultras Concordia nechávala komunikáty – odkazy ľuďom na hlavnej tribúne, ktoré ich mali hecovať k fandeniu, a krásne to zafungovalo. Takisto aj mávacie vlajky rozdané po Koniarni. Ľudia v hale si zvykali, že ak chceme niečo túto sezónu dosiahnuť, budú sa musieť k fandeniu pridať aj oni a nenechávať to len na kotol a Ultras. Už pred prvým semifinálovým zápasom so Sláviou Banská Bystrica dávame vyrobiť biele tričká s rokom 1941 odkazujúcim na bohatú históriu dvojnásobného Euroligového šampióna a hecujeme všetkých do bielej farby na celé play-off. Najviac to vidno v 2. semifinálovom zápase v Banskej Bystrici, kde okrem zhruba 20tky, ktorá vycestovala, sa na tribúne pri nás nachádza asi 50 ľudí v bielych tričkách a po každom koši sa tešia a začínajú sa osmelovať a fandiť s nami. Sláviu porážame 3:0 na zápasy a môžeme sa sústrediť na finále. Treba vyzdvihnúť atmosféru a dress kód všetkých v hale už na semifinále. Väčšina haly v bielej a celé partie sa hecujú tak, aby nikto nevytŕčal z davu a spolu sme vytvorili veľké biele peklo. Prvý finálový výjazd hecujeme 2 týždne, aj za pomoci klubu. Začíname v sobotu von. Nikto nenarieka, že hráme o zápas von viac a ešte aj tie soboty sú awaydays a len dve stredy doma. Snažíme sa hecovať ľudí. A vychádza to. Každý zápas v Pieštanoch však dostávame len 90 lístkov, a tak nastupuje ultras mentalita a skupujeme inkognito lístky pri pokladni aj ostatným fanúšikom Ružomberka. Výsledkom je 200 fanatikov rozdelených do dvoch sektorov oproti sebe. Zaujímavosťou je, že keď nás ide 30tka na výjazd na futbal do Trenčína, tak je tam 10 policajných áut, kone, psy, korytnačky, pštrosy, PMJ a neviem čo ešte hneď, ako vyjdeme v Ružomberku z bytovky. Keď sa tých istých 30 fanatikov vydá do Pieštan na basketbal, spolu s ďalšími 200 fanúšikmi, stačí jedno – dve autá MsP a 4 sbskári, aby zamedzili výtržnostiam a štátnemu prevratu. Tí istí ľudia, ktorí sú na futbale vnímaní ako teroristi vlastnou sbs, sú ospevovaní na basketbale SBA, a médiami, „O, aká skvelá atmosféra na basketbale, ktorú viete vytvoriť“. Prvý zápas von prehrávame v 4tej štvrtine, no každý čo tam bol, nechal srdce a dušu za Ružu. V stredajšej odvete doma to je jasná dominancia a Pieštany zdolávame o viac ako 20 bodov, čo je vo finále veľmi vzácne. Celá hala v bielom hecuje naše žabky k tomu, aby im nasúkali čo najviac. Pripomína to naozaj euroligové časy, keď za trénerky Hejkovej ani širšia rotácia nepoľavila a drvili sa súperi o 40-50 bodov a hralo sa do konca, aj keď bolo dávno rozhodnuté. Tak to má byť! Hráme do konca! Na druhý zápas von sa v dvoch sektoroch schádza opäť zhruba 200 fanatikov. Stretávame sa už od obeda v centre Piešťan a spoločným pochodom, ktorému predchádzala pravá výjazdová demencia, zhruba 100ka vyráža ku hale v oblaku oranžového dymu. V dôležitom zápase opäť vytvárame domácu atmosféru a nechávame sa strhnúť do totálneho fanatizmu. Po absolútne vymyslenej technickej pre nášho trénera nám však niektorým praskajú nervy a prepadávame cez retiazku, ktorá je podobná tej, ktorá sa používa na detských kolotočoch na labutiach. Tá mala 50 fanatikov oddeľovať od plochy. Pár z nás končí na palubovke a miestna SBS ma aspoň zábavu. Druhý zápas prehrávame. V dôležitom zápase v stredu, v pracovný deň o 17:00! „Lebo prenos“ ide o všetko. V dramatickom zápase, kde sa hralo do absolútneho záveru vyhrávame o 2 body a záverečná ďakovačka, keď 1 200 ľudí v bielom v hale dvíha ruky a vytlieskava RU! Je jeden z najlepších momentov, aký sme ako Ultras Concordia zažili. Odkaz od hráčok znie jasne, všetci do Pieštan po titul! Na prípravy máme opäť len 2,5 dňa. Navyše v Pieštanoch začínajú s predpredajom, a po poslednom incidente je 9tim fanatikom zakázaný vstup do haly. Difidanti con noi! Je nám prízvukované, že do haly sa tentoraz naozaj dostane len 90 fanatikov. A tak vyrážame deň vopred na otočku do Piešťan a opäť skupujeme zhruba 100 lístkov, ktoré vieme, že nám budú treba. Už tri hodiny pred zápasom okupujeme okolie haly a miestne pohostinstvo. Je to neskutočný pocit, vidieť po dlhom čase ľudí, ktorí to v 80tkách a 90tkách začali, a robili výjazd na starých karosách do Sofie alebo Larisi a ďakujú terajšiemu vedeniu U.C. za organizáciu, a popri tom vám na bubne za chrbtom hučí najmladšia omladina. Naprieč generáciami, všetci sa stretávame v Pieštanoch na poslednom rozhodujúcom zápase. Všetci fanúšikovia sa hecujú s tým, že to budú ťahať aj za tých, ktorí nebudú vpustení. Difidanti zostávajú pred halou a zvyšných 300! fanatikov sa dostáva do haly, kde opäť hecuje hráčky k najlepšiemu výkonu v sezóne, keď otáčame finálový zápas o 15! bodov a tešíme sa z majstrovského titulu. Hráčky sa utekajú pozdraviť po zápase aj pred halu so zákazovcami, aby potom mohli prepuknúť jedny z najlepších osláv titulu v histórii. Bola to neskutočná jazda. Stačí nám stará legendárna hala a poctivá, rozumná práca na tribúnach a v klube s dôrazom na mentalitu, identitu a fanúšika. My sme konečne našli pod novým vedením útočisko, kde môžeme realizovať a rozvíjať ultras mentalitu v divákoch. Na domácich zápasoch a výjazdoch sa objavujú aj bájne rodiny s deťmi a všetci spolu ťaháme za Ružomberok. Nevieme sa dočkať, čo prinesie ďalšia sezóna, v ktorej máme našliapnuté do FIBA Euro Cupu! Ďakujeme všetkým, ktorí s nami fandili a cestovali, veľká vďaka patrí GM Mirovi Futovi a taktiež celému MBK od upratovačky až po trénera Suju. Vďaka hráčkam, ktoré na palubovke nechali všetko, srdce, dušu aj zdravie. Takto sa bojuje za svoj klub. Odkaz všetkým ostatným, pre ktorých sme boli moc hlasní túto sezónu… Vaše hráčky chcú hrať za Ružu! 🙂 18. apríl – sobota, Pieštany – 200 22. apríl – streda, Koniareň – 1030 25. apríl – sobota, Pieštany – 200 29. apríl – streda, Koniareň –

Budeme majstri a šampióni! Play-off je tu!

Lalalalalaa! Presne tak, už najbližšiu sobotu začína v Koniarni play-off o majstra v basketbale žien a my cítime, že toto by mohol byť náš rok! V spolupráci s klubom MBK Ružomberok chystá Ultras Concordia nezabudnuteľné zápasy v našej milovanej hale a celý Ružomberok musí ísť na nohy. V tomto článku sa dozviete všetko podstatné k zápasom play-off! Kedy sa budú hrať zápasy? Musím si vybaviť voľno v robote. Začíname v semifinále so Sláviou Banská Bystrica. Zápasy sa uskutočnia nasledovne: V sobotu 28. marca hráme prvý zápas doma o 18:00 v Koniarni, následne v stredu 1. apríla cestujeme spolu do Bystrice a ďalšiu sobotu doma 4. apríla opäť o 18:00 v Koniarni. Hrá sa na 3 víťazné zápasy, prípadný 4tý alebo 5ty zápas sa bude hrať 8. apríla von, resp. 11. apríla doma. Finále, do ktorého sa chceme veľmi dostať, (prípadný súboj o 3tie miesto) začína nasledovne: Keďže sme skončili ako druhí v poradí v Extralige, výhodu domácich a sobotných zápasov budú mať Čajky, (ktoré predpokladáme, že hladko postúpia do Finále). 18.4. SOBOTA – VON / 22.4. STREDA – DOMA / 25.4. SOBOTA – VON / 29.4. STREDA – DOMA / 2.5. SOBOTA – VON (v prípade zápasov o 3. miesto termíny ostávajú, hrá sa však len na 2 víťazné, finále samozrejme na 3.) Budú sa organizovať aj výjazdy na zápasy von? Samozrejme, už na prvý zápas na semifinále v Bystrici sa môžete hlásiť. Následne predpokladáme, že zaplníme autobusy na všetky finálové zápasy do Pieštan. Zostaňte sledovať stránku Ultras Concordia a hláste sa u známych osôb – bude to jazda! Chystá sa špeciálny dress code? Áno! Na finále v spolupráci s klubom MBK Ružomberok chystáme spoločný dress code. Celá Koniareň musí vyzerať ako jeden, preto na všetky zápasy play-off príďte v BIELOM! Začíname už túto sobotu! V prípade, že niekto doma nedisponuje bielym tričkom, k dispozícii na balkóniku a na výjazdoch budú tričká z dielne U.C. v jednotnom dizajne, ktoré si za príspevok 6-7€ (čakáme na finálnu cenu) budete vedieť zaobstarať, obliecť, nech celá Koniareň vytvorí jedno veľké biele peklo! VŠETCI V BIELOM!! A čo sektor ULTRAS? Sektor Ultras – kotol ide samozrejme tiež dress kódom príkladom a všetci v bielej, tradične za košom na južnej. Všetci dúfame že v play-off budú počty rásť a na očakávané finále zaplníme celú južnú! Koľko stojí lístok na finále do Koniarne? Vstup na U.C. karty je zadarmo, stačí si lístok vyzdvihnúť na pokladni pred zápasom. Už sme toľkokrát písali o U.C. kartách, že kto nemá, nech si platí vstup. 5€ Omladina (do 18r.) vstup zadarmo, tiež si však musí vyzdvihnúť vstupenku. Chystáte na finále aj choreografie? Áno, na každom domácom zápase play-off by sme do choreografie chceli zapojiť celú halu, preto prosím sledujte stránky, fb, instagram pre všetky informácie. Tie isté informácie nájdete aj na komunikátach na svojich miestach pred zápasom. Taktiež, kto má záujem prispieť na choreografie, tu nájdete číslo účtu Ultras Concordia, prípadne viete prispieť priamo príspevkom do kasičky na domácich zápasoch na balkóniku. Čo ak sa bude križovať zápas MFK a MBK? Našťastie veľa takých situácií nehrozí. Prvý domáci zápas nás čaká repre pauza, následný stredajší výjazd je bez kolízie v termínoch. Najhoršie to vyzerá so zápasom 4.4. kedy hrá MFK v Prešove a 3tí zápas semifinále a 18. apríla, kedy doma hostíme Komárno (MBK hrá v Piešťanoch/doma o 3. miesto) a 25. apríla kedy hráme v Košiciach a taktiež 3. zápas finále v Piešťanoch. Prípadný 5ty zápas finále v Piešťanoch a domáci zápas s Prešovom 🙁 Samozrejme, do týchto zápasov môže vstúpiť ešte veľa premenných, najmä na strane MFK a hracej komisie. No ako skupina tento rok vyjadrujeme plnú podporu MBK a basketbalu a budeme sa sústrediť najmä na zápasy v Koniarni a výjazdy na finále. Stále je to ťažké rozhodnutie rozhodnúť sa, ktoré z vašich dvoch detí máte radšej. Už nech je sobota! Presne tak. Vidíme sa všetci v sobotu 28. marca o 18:00 v Koniarni – v bielom. JAZDAAAA! U.C. 1906

MFK Ružomberok – Tatran Prešov

Prvé jarné kolo to bude preSHOW! Ave fanatičky a fanatici. Je čas sa prebudiť zo zimného spánku a vrátiť sa mrznúť na tribúny. V sobotu 7.2. nás čaká výborný prvý domáci zápas s Tatranom Prešov. Výmena trénera, ktorý kedysi chodil za Ružu aj do kotla, atraktívny súper a boj o hornú šestku! Ale pekne poporiadku… V prvom rade nebudeme mrznúť, lebo nás v kotle čaká peklo 🙂 . Výmeny trénerov nie sú vôbec populárne, hlavne keď nahrádzate niekoho ako Mr. Smetana, ktorý nám získal napr. pohár, porazili sme spolu Hajduk a klopali na brány skupinovej fázy Konferenčej ligy, vyhli sa záchranárskym prácam. Ondro, ďakujeme! Od srdca! Do klubu príchádza Jeremy, ktorého mnohí poznáme ešte z tribún. Skromný chalan, ktorý to dotiahol až na trénera reprezentácie Česka, bude viesť naše Áčko. Ako sám povedal v rozhovoroch, budeme sa sústrediť na prvý zápas, a v tomto mu dávame za pravdu! Do Ružomberka totiž pricestuje Tatran Prešov. Ultras Tatran je na scéne už nejaký ten piatok a čaká nás veľmi dobrý súboj ako na trávniku, tak aj na tribúnach. Hostia pricestujú vlakom, sú v laufe, prvá nováčikovská sezóna, solídne počty doma aj vonku. Tu nesmieme nič nechať na náhodu a musíme sa zmobilizovať. Poďme spolu ukázať, že nielen derby zápasy na Slovensku majú svoje čaro a že aj normálny zápas v našej lige vie priniesť to, prečo všetci chodíme na tribúny 🙂 . Pre tých, ktorí ešte nie ste registrovaní, k platenému členstvu, stále máte možnosť si zaobstarať permanentku na celú jarnú časť za 19,06€, čo sa fakt oplatí. Tí, ktorí poznáte našu Omladinu, máte možnosť cez ňu získať lístky zadarmo, informujte sa u známych tvárí a davaj do kotla! V SOBOTU 7.2. VŠETCI SPOLU, BOK PO BOKU V GÉČKU! FORZA RUŽA!

PLNÁ JUŽNÁ! MBK Ružomberok – Ostrava

Prvý a posledný domáci zápas v CEWL nás čaká v sobotu 17.1.2026! Po tom, čo sa z turnaja odhlásil ukrajinský BC Frankivsk, nám zostal len jeden sobotný zápas. V ňom sa o 18:00 v Koniarni predstavíme proti SBŠ Ostrava. Tento ostravský celok je v Českej extralige zatiaľ len s jednou prehrou, keď ho dokázala zdolať len USK. Čo to pre nás znamená? Je to už 23 rokov, čo sa naposledy v Koniarni hrala Euroliga. Nemôžeme večne spomínať na zašlé roky slávy, musíme si tvoriť vlastné! Zápasy v EuroCupe patrili posledné roky medzi najlepšie výkony Ultras Concordia v hale za celú sezónu na Slovensku. Zápasy s Krasnojarskom, TTT Rigou, Olympiakosom, Szekszárdom, či nazabudnuteľný Tarbes. Vždy počas zimy, kedy sa proste má hrať šport v hale, a nie chodiť po štadiónoch, keď je von chujava. Sú to 3 roky, čo sa kotol presunul na svoje pôvodné miesto za kôš, do sektoru A – na južnú tribúnu. Odvtedy sme odtiaľ odfandili množstvo zápasov a veľakrát sa nám rozhodnutie presunúť sa – ukázalo ako správne. Hala skvele reaguje na kotol a kotol na halu. Jediné, čo nám chýba, je zaplniť južnú do posledného miesta. Nie je to ľahká úloha, kapacita tribúny je značná. No vieme, že spolu, pomalými krokmi to dokážeme a vytvoríme tak štandard, aký nemá na ženskom basketbale na Slovensku a v celej Európe obdoby. V našej lige, okrem pár zápasov v kalendári počas roka, sa vlastne celý čas čaká na play-off. Zápasy, či už v CEWL alebo EuroCupe, mali vždy váhu. Ako pre naše ženstvo a tím, tak aj pre nás na tribúne. Samozrejme, pri všetkej úcte k Ostrave, nemá pre nás cveng zápasov z éry pred takmer štvrťstoročím. Všetci chceme Bourges, USK, Schio, Sopron atď. Bohužiaľ v ekonomickej situácii a podpore športu, buďme radi aj za zahraničných súperov. Poďme sa preto vyhecovať v sobotu tak, ako by sa v našej Koniarničke naozaj hrala Euroliga. Zaplňme halu, aj južnú! Vstupenky na zápas dostanete v pokladni hodinu pred zápasom. Cena na CEWL zápas je 7€. Pre tých, ktorí sa registrovali pre U.C kartu – držitelia U.C kariet majú vstup na južnú zadarmo! Dress code na zápas je samozrejme čierna, ako vždy. Prosím, dodržiavajte dress code! Buďte na sektore včas, ideálne už 30 minút pred zápasom. Bude pripravená celosektorová choreografia a neúnavný hukot, ako za čias najväčšej slávy SCP! Forza Ruža! Vidíme sa v sobotu, 17.1. od 17:00 v Koniarničke! A hu!

Nádielka z Koniarne!

Na Mikuláša 6. decembra, v sobotu sa uskutoční šláger EXŽ a my budeme pri tom! Basketbalistky MBK Ružomberok privítajú Sláviu Banská Bystrica v priamom súboji o priebežné prvé miesto. Už na Dušičkovom zápase v Koniarni proti Pieštanom sa ukázalo, že Koniareň nie je hala, odkiaľ favoriti budú nosiť víťazstvá a to sa musí potvrdiť aj túto sobotu! Sláviu čaká naplnená Koniareň a ty musíš byť pri tom! Za naše mesto a za naše farby, dáme na tribúnach aj palubovke všetko! Zápas začína kvôli prenosu TV JOJ Šport už o 16:00, preto všetci najneskôr 15:30 v Koniarni, lebo sa Vám neujde miesto. U.C. 1906 by chcelo poprosiť všetkých fanúšikov o dodržiavanie dress codu – nielen kotla, ale aj celej haly. Tento zápas, ako aj iné zápasy je dress code čierna, potom opticky Koniareň vyzerá v tej farbe tak, ako aj na ihrisku – jeden za všetkých, všetci za jedného! V stánku U.C. na balkóniku si budete vedieť zaobstarať za príspevok tričká, samolepky a iné produkty z dielne U.C. Na svojich miestach si nájdete pokyny k zápasu a najnovšie číslo občastníka Offensiva. Vidíme sa v sobotu od 15:00 v ŠH Koniareň! FORZA RUŽA!!!

MFK Ružomberok – Spartak Trnava

Na víkendový zápas s Trnavou, preložený na nedeľu, sa hecujeme od začiatku týždňa. Skrášľujeme aj trochu miesta na území mesta, kde boli v minulosti načmárané rôzne trnavské hatlaniny. Ružomberok za Ružu! V deň zápasu sa schádzame v 50 ľudoch, z toho 5 fanatici AZS – Dziękuję za wsparcie! A smerujeme na štadión. V uliciach vládne až nezvyčajný kľud, to asi to nedeľné popoludnie. V meste ešte vyzdvihujeme posádku 6 priateľov z U.P.W, ktorým ďakujeme za podporu. Spolu sme zakrátko na štadióne, kde rýchlo využívame prechod cez turnikety na permanentky (kto ešte nemá, píšte známym tváram) a vešiame vlajky na sektore. Prítomné sú aj vlajky AZS a U.P.W. Oproti nám v sektore hostí sa nachádza zhruba 250… Od začiatku kotol šlape na plné obrátky a dopomáha tomu aj výkon na ihrisku, dve červené karty, nepriamy kop, emócie, veľmi dobrý zápas. Po celý čas v kotli vejú naše vlajky. Kotol sa v druhom polčase pri 6 stupňoch zoblieka a nasleduje fanatizmus až do konca zápasu. Ten umocnil svojou prítomnosťou aj kapitán Hladík, ktorý sa zjavuje v kotli, kedže discip. komisia SFZ mu dala 3 zápasový dištanc. Hladík ukázal srdce a dušu za Ružu! SFZ je banda s*urvená! Vďaka všetkým za účasť na sektore. Viac takýchto zápasov! Hráme do konca! Forza Ruža!

Návrat hore